Wine ewers (OrientalSelected)
2015-12-01
340094
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
A PAIR OF WINE EWERS, underglazed blue, decorated with ornaments and leaves, Kangxi (1662-1722), height c. 17 cm
VINKANNOR, 1 par, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor i underglasyrblått med motiv av blomsterornament, höjd ca 17 cm
Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.
Repairs, damages Lagningar, skador