Famille rose dish (OrientalSelected)
2015-12-01
339978
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
A FAMILLE ROSE DISH, rococorshaped rim, decorated with figurescene in garden, 18th century, c. 34 x 26 cm
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i emaljfärger och järnrött, 34x26 cm
Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.
Enstaka nagg, nötningar på emaljmåleriet