Wood Block Prints (OrientalSelected)
2015-12-01
339467
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
WOOD BLOCK PRINTS, (3), Pipa fruit, pomegranate and flower, 20th century, c. 25 x 32 cm
PROVENANCE: From a private Swedish collection, purchased in China during 1930´s
TRÄSNITT, 3 st, 1900-tal, motiv av frukter och blommor, ca 25 x 32 cm vardera
PROVENIENS: Från en svensk privatsamling, köpta i Kina under 1930-talet
Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.