Terrin Qianlong
2015-11-04
339106
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TERRIN med lock, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått med motiv av landskap, dekorhänklar i form av fabeldjur, diameter ca 29 cm
Locket med lagningar, slitage