Armring medaljong brosch äldre granater
2015-11-04
338675
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
ARMRING, MEDALJONG/HÄNGE, BROSCH, fasettslipade äldre granater, oädel metall, 1800-talets senare del
Armring med omfattande skador och tennlödningar och delar saknas samt även granater, brosch omarbetad/senare broschfäste, medaljongens baksida spräckt och nålfäste skadat