Ringar hängen 18k guld
2015-10-28
337981
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RINGAR, 2 st., briljant 0,05 ct, Strömdahl, s.k. stjärnringen resp. med fasettslipade granater, ringstorlek ca 17-17,5 mm, HÄNGEN, 4 st., 18 k guld, varav 2 med odlade saltvattenspärlor, stämplade firma Alton Falköping resp. K & EC, Göteborg, årsindex saknas, total vikt ca 10 g
Några granater med skador