Fat Qianlong
2015-11-13
337926
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 3 st, Kina, Qianlong (1736-95), delvis förgylld dekor med järnoxidrött och emaljfärger, motiv av lotus och pilträd, diameter 22,5 cm
Visas på Geijersgatan 14 i Göteborgs
Smärre nagg, mindre spricka