Urnor Kina
2015-11-13
337920
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
URNOR, 2 st., porslin, Kina, Kangxi, 1700-tal, dekor i underlgasyrblått med motiv av blommor och lyckobringande föremål, höjd ca 12 cm
Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg
Smärre/obetydlig nagg