Saltkar 1 par silver Köpenhamn 1814
2015-11-15
337854
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SALTKAR, 1 par, silver, otydliga mästarstämplar, Köpenhamn 1814, spetsoval form, genombruten dekor, fyra fötter, blå glasinsatser, längd ca 9,5 cm
Liten skada i det genombrutna mönstret, en glasinsats ej original, en glasinsats med smärre nagg