Golvlampa Svenskt Tenn
2015-10-27
337646
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
JOSEF FRANK, golvlampa, Svenskt Tenn, modell 1842, mässing, tredelad fot, svängd arm, höj- och sänkbar
Proveniens: Svenska Uppfinnarföreningen
Slitage, mindre buckla vid lampfäste, skärm midre väk