Blue and white plate (OrientalSelected)
2015-11-01
337381
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
AN UNDERGLAZED PLATE, decorated with flower basket, Kangxi (1662-1722), diameter c. 26.5 cm
FAT, porslin, Kina, 1600/1700-tal, Kangxi (1662-1722), dekor i underglasyrblått med motiv av blomsterkorg, diameter ca 26,5 cm
Nicks, one crack to rim Nagg, en spricka i kanten