Gustavianskt skrivbord
Klubbat för:
2 400 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
SKRIVBORD, gustavianskt, omarbetat hammarklaver, fanérad med mahogny, citron, rosenträ, ebenholts mfl träslag, tre lådor, benställning på rak avsmalnnde ben på hjultrissor, höjd ca 79, 126x46 cm
Zustandsbeschreibung
Krafitgt omarbetat och kompletterat hammarklaver, fanérskador, lagningar, mindre delar saknas, en lös hjultrissa samt knopp till låda medföljer
337161
2015-10-25