Mansporträtt oljemålning
2015-10-24
336816
| Klubbat belopp | 6 600 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Mansporträtt, etikett a tergo "...inköpt på vid auktion Mälsåker 4-5 sept 1916", olja på duk, ca 78 x 64 cm
Uppfodrad, smärre färgbortfall o tryckmärken