Dryckeshorn 1800-tal
2015-10-23
336497
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
DRYCKESHORN, vitmetall, med silverbeslag, locket med invändig förgyllning, silverstämplad B&S, med gravyr "Lätt och utan tvekan -i ett andetag", höjd 27, längd 34 cm
Skadad ände, med gravyr