Soppslev matskedar silver
2015-10-30
336261
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SOPPSLEV, Stockholm 1794, svärtat träskaft, MATSKEDAR, 4 st., silver, 2 matskedar av Pehr Zethelius, Stockholm 1799, 2 matskedar stämplade 1808 resp. 1829, samtliga gammalsvensk modell
Skador, slitage