Kravattnål 18 k guld
2015-10-22
335553
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KRAVATTNÅL, 18 k guld, trappsliapd svart sten troligen onyx, 1800-talets andra hälft, höjd 2,5 cm, vikt ca 2,9 g
Tennlödningar, omarbetad, sten med repor och hack