Kinesisk tallrik
2015-10-24
335505
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIK, porslin, Kina, 1800-talets senare del, dekor i emaljfärger, motiv av figurscen, oktagon form, diameter ca 26 cm
Smärre slitage