Fiskbestick silver Möllenborg
2015-10-17
335197
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
MÖLLENBORG, fiskbestick, 36 dlr, silver, Stockholm 1909, i schatull, bestående av: 18 fiskgafflar, 18 fiskknivar, totalvikt ca 1833 g
2 ngt böjda blad (främre del), schatullet ej tillhörande (med slitage och skador)