Skålar fat 1700/1800-tal
2015-10-16
334882
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SERVERINGSFAT, SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700-tal resp 1800-talets början, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap, diameter ca 20 cm resp längd ca 27 cm