Taburett
2015-10-15
334701
| Klubbat belopp | 950 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TABURETT, rokokostil, 1900-tal, Österbotten Finland, skuren dekor med rocaille, bemålad samt bronserad, sits klädd i mönstrad textil, höjd ca 45, 55 x 41 cm
Smärre bruksslitage, något missfärgad klädsel