Brosch 18 k vitguld rosenstenar och pärlor
2015-10-13
334314
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BROSCH, 18 k vitguld, diamanter med rosenslipning samt 19 småpärlor, millegriffedekor, 1920/30-tal, längd 7,5 cm, vikt ca 6,5 g
Broschens sidor något skeva/ojämna samt med 2 lagningar