Buljongkoppar Kina
2015-10-11
333609
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
BULJONGKOPPAR på FAT med LOCK, 1 par, 1800-talets början, porslin, Kina, dekor i underglasyr blått samt förgyllning, blomstermotiv, höjd ca 14 cm
Mindre kantnagg