Armring guld emalj rosenstenar
2015-10-08
333436
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
ARMRING, 18 k guld, blå emalj och 9 diamanter med rosenslipning, Carl Tengstedt, Göteborg 1850, vikt ca 27 g
Omfattande emaljskador, bucklor, tennlödningar, ett hål vid ett ornament