Hänge 14 k guld och silver i form av ett ägg
2015-10-14
332825
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
HÄNGE, 14 k guld och silver, i form av ett ägg, guillocherad turkos emalj med dekor av tupp med 8 briljanter, importstämplat av W.A. Bolin, Stockholm 2000-tal, höjd inkl. ögla 2,2 cm, vikt ca 5,3 g
Emaljskador