Ljuskrona
2015-10-05
332443
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets senare del, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, 6 ljus med leketrifierade ljusatrapper, höjd ca 70 cm
Smärre slitage