Sven X:et Erixon oljemålning
2015-10-09
332105
| Klubbat belopp | 9 000 SEK |
| Utropspris | 12 000 SEK |
SVEN X:ET ERIXSON, (1899-1970): Komposition med fågel, signerad Erixon, olja på pannå, ca 46x38 cm
Proveniens: Konstnären Walter Bengtsson, Halmstad, gåva från Sven X:et Erixson