Lykta med blyinfattat glas
2015-09-29
331157
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LYKTA, 1800-talets slut, blyinfattat glas, stomme i mässing, höjd 35 cm
Senare elekrifierad , smärre skador, skadat glas