Zi Jiang, ink and colour on paper (Selected)
2015-10-01
330852
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
ZI JIANG, ink and colour on paper, a beauty, inscription and seals, c. 46 x 56 cm, dated 1979
PROVENANCE:
From a Swedish private collection, purchased in China, late 1970´s
ZI JIANG, tusch och färg på papper, Ung skönhet, inskription och sigill, ca 46 x 56 cm, daterad 1979
PROVENIENS:
Från en svensk privatsamling, inköpt i Kina i slutet av 1970-talet