Flintlåspistol
2015-10-08
330791
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
FLINTLÅSPISTOL, omkring 1800, lås av fransk typ, räfflad oktagonal pipa, kaliber ca 14 mm, helstock med mässingsbeslag, längd 48 cm
skador och lagningar, laddstock saknas