Tallrikar Kina
2015-09-28
330633
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 3+1 st., porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm, TALLRIK, porslin, Kina, 1800-tal, genombrutet brätte, diameter ca 26 cm
En tallrik med nagg, tillverkningsdefekter