Fällbord
2015-09-26
330378
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
FÄLLBORD, Mälardalen, 1800-talets början, fanérat med alrot, höjd 74, diameter 89 cm
Skador: Renoverat, skivan med kagade sprickor och undertill förstärkning, fällmekanismen kompletterad med spärrtapp