Ring guld och vitguld smaragder briljanter
2015-10-01
330363
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
RING, 18 k röd/vitguld, 2 kvadratiska fasettslipade smaragder, 3 briljanter totalt ca 0,45 ct, 1965, ringstorlek ca 17,5 mm
Smaragderna med slitage och nagg