Två förgyllda bronser
2015-09-26
330303
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FIGURINER, 2 st, patinerad samt delvis förgylld metall, 1900-tal, Kina, föreställande 2 av Buddhas 18 lärljungar, höjd ca 4 resp 6 cm