Skedar broscher hänge
2015-10-04
330281
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKEDAR, 2 st., silver, Georg Jensen Köpenhamn, importstämplade 1921, modell Antik, längd 15 cm, vikt ca 90 g, BROSCHER, 3 st., silver, en av Georg Jensen, design no 100 A, i form av blomknopp, HÄNGEN, 2 st., förgyllt kors resp. geometrisk formation med grön sten, smyckenas vikt ca 36 g