Tallrikar Qianlong
2015-09-28
330274
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 3+2+1 st, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), dekor i famille rose med motiv av fåglar och blommande pioner, diameter ca 22,5-23 cm
Nagg, en lagad