Patén silver Frankrike 1800-tal
2015-10-04
330265
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
PATÉN, silver, förgylld, otydliga stämplar, Paris 1800-talets första hälft, runt, brett brätte, i botten graverat IHS samt de tre spikarna, diameter 15 cm, vikt ca 87 g
Kanten med bucklor