Såssnipa Qianlong
2015-09-28
330222
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SÅSSNIPA, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått med motiv pagodlandskap, längd ca 19 cm
Slitage, smärre obetydliga nagg