Kalk och kalkar 1 par silver
2015-10-04
330201
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KALK, silver, Carl Petter Åberg, Arboga 1815, rund fot, höjd 13 cm, KALKAR, 1 par, silver, Lars Lundholm, Vimmerby 1815-28, kvadratisk fot med gallerkant, höjd ca 9,5 cm, total vikt ca 85 g
Lagningar, bucklor