Figures (Selected)
2015-10-01
330181
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TWO ENAMELLED FIGURES, decorated with dragons and waves, 19th century, height c. 22-25 cm
FIGURINER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, emaljerad dekor med motiv av drakar och vågor, höjd ca 22-25 cm
Missing parts, wear
Saknade delar, slitage