Salt cellars (Selected)
2015-10-01
330165
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TWO SALT CELLARS, probably jade, mounted on metal stands with stones, 19th/20th century, height c. 3.5 cm
SALTKAR, 2 st, 1800/1900-tal, troligen jade, monterade på fötter i vitmetall, infattade stenar, höjd ca 3,5 cm
Wear
Slitage