Ljuskrona rokokostil
2015-09-26
330103
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, för 6 ljus, höjd ca 80 cm
Skador, prismor saknas, en ljuspippa med skadad gäng