Brosch i form av rosett
2015-09-26
330050
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
BROSCH, i form av rosett, 8 fasetterade vita stenar, Heribert Engelbert/Stigbert, Stockholm 1948, HÄNGE, KEDJA, BROSCH, 18 k guld, total vikt ca 14,5 g
En brosch med tennlagningar, repor och ett hängande kläppe saknas