Värja
2015-10-08
329786
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
VÄRJA, fransk, 1900-tal, klinga med förgylld dekor, fäste i förgylld mässing, dekorerat med hästhuvud, örn med blixtknippe och Pallas Athena mm. längd 86 cm