Fat tallrikar i porslin Kina
2015-09-20
328931
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), motiv av växtlighet, tallrikens diameter ca 23 cm, fatet ca 18x32, fatets höjd ca 7 cm
Större fatet med lagning