Ljuskrona i venetiansk stil
2015-09-20
328891
| Klubbat belopp | 7 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, venetiansk typ, 1900-talets början, behängd med olikslipade prismor, för 12 ljus, delvis elektrifierad, höjd ca 105 cm
Skador
Lösa delar och prismor medföljer