Ljuskrona i barockstil med tolv ljusarmar
2015-09-19
328564
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets början, barockstil, totalt 12 elektrifierade ljusarmar, mässingsstommer, behängd med olikslipade prismor, stomme med elektrifierat stomglas, höjd ca 105 cm
Slitage, löst klot, spira och prismor medföljer, men prismor kan även saknas