Ampel sengustaviansk
2015-09-16
327796
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
AMPEL, sengustaviansk, omkring 1800, brännförgyllda beslag, kupa av vitt glas, kedjefästen i form av lejonmaskaroner, höjd 65 cm
senare kupa, nagg och spricka, takfäste borrat för el