Apel 1800- tal
2015-09-15
327629
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
AMPEL för 8 ljus, empirestil, 1800-tal, dekor av växtornamentik, stagformade kedjor, brons och bronspatinerad plåt, höjd ca 60, diameter 65 cm
Ljuspipor borrade för elektriskt lju, tidigare elektrifierad slitage