Fat Qianlong (1736-95)
2015-09-11
327284
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), konturerat brätte i rokokomodell, underglasyrblått med motiv av flodlandskap, ca 33 x 43 cm
Slitage, glasytrslitage