Stolar 1800-tal
2015-09-09
326851
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STOLAR, 1 par, renässansstil, 1800-tal, rikt träskuren dekor, sitsar i rotting och sittkuddar samt ryggbricka i flamskteknik, höjd ca 135, sitthöjd ca 54 cm
Enligt uppgift stått på Biskopsgården i Karlstad
Slitage, tyg med skador, något ostadiga